Užitečné informace

Co u nás najdete

To nejdůležitější, za čím sem návštěvníci jezdí, je klid! Vzhledem k malé rozloze vesnice tu nenajdete noční kluby ani přeplněné pláže. Na městské pláži je jedna útulná kavárna a naproti ní jedna restaurace.

Co u nás nenajdete

V Kanici neexistuje organizovaný noční život. Hledáte-li tedy letovisko s animačními programy, diskotékami, bary a kluby, je nám líto, ale jste na špatné adrese.

Další věcí, kterou u nás nenajdete, je kamenný obchod.

Kde si tedy můžete nakoupit potraviny?

Každé ráno mezi 7:30 a 9:30 přijíždí do Kanice několik pojízdných obchodů s pečivem a mléčnými výrobky, ovocem a zeleninou a s čerstvými rybami. Oproti velkým marketům nabízejí tyto pojízdné obchody lokální a čerstvé produkty.
Nejbližší obchod je ve Dvornici (dojedete ke kapličce a odbočíte doprava).

Co byste měli vědět o našem moři

Jadran je teplé moře. V letním období činí teplota moře při hladině 23 – 27 °C. Nejteplejší je v srpnu, poměrně značnou teplotu si udržuje až dost hluboko do podzimu.

Slanost Jadranského moře činí cca 38 promile, tj. 38 g v 1 litru vody. Vzhledem k tak vysokému obsahu soli (např. v Baltském moři je obsah soli jen 7 – 8 promile) má mořská voda značnou průzračnost. Díky vápencovému podloží je moře v okolí Kanice jasně tyrkysové. Protože v okolí vesničky není žádný průmysl a zemědělství se omezuje na pěstování oliv (které se nehnojí a vlastně ani nezalévají), je moře v okolí Kanice mimořádně čisté.


Chcete-li poslat z Kanice domů pohled, mohu Vám doporučit aplikaci České Pošty:


Menu webu

(rozbalovací menu naleznete pod linkem “Česky” v hlavní nabídce jazykových mutací v záhlaví stránky)