Jak to u nás vypadá

Ubytování

Jednopatrový domek se čtyřmi apartmány a uzavřeným parkovištěm najdete na konci rybářské vesničky Kanica směrem k oblázkové pláži “Žalina”. Za námi jsou již jen olivové háje a pobřeží.

V každém apartmánu jsou dvě místnosti se dvěma lůžky (celkem tedy 4 lůžka v jednom apartmánu). V přední místnosti je plně vybavená kuchyňská linka se sporákem a ledničkou (v horních apartmánech je kuchyňská linka v chodbičce a oba pokoje mají samostatný vchod). Vedle zadní ložnice je koupelna (sprcha + WC).

Všechny apartmány jsou vybaveny klimatizací, televizí, WiFi a venkovním posezením (u apartmánů v patře na krytém balkoně). Samozřejmostí jsou lůžkoviny, ručníky a utěrky.

Všem hostům je k dispozici také venkovní krb-gril.

Okolí

Městská pláž

Městskou pláž s přístavem pro malé loďky a čluny najdete mezi kavárnou a restaurací v zálivu zakusujícím se hluboko do pevniny, takže tvoří jakési písmeno U.

Pláž je částečně písečná, částečně zpevněná a místy zastíněná keři.

Pláž má velmi postupný přechod do vody s poměrně dlouhou mělčinou. Těmito vlastnostmi je městská pláž ideální pro malé děti – je mělká, relativně úzká a velmi přehledná.

Dospělí zase ocení blízkost kavárny i restaurace.

Oblázková pláž “Žalina”

Protože náš dům leží na konci vesnice, máme to na Žalinu nejblíž ze všech! Pláž Žalina je plná drobných bílých kulatých a hladkých oblázků. Kolem Žaliny je řada kamenných teras, které vytvářejí stupňovité oddělené plochy.

Žalina je ideální volbou pro ty, kteří mají radi soukromí (kamenné terasy poskytují dostatek místa pro celou rodinu, ale zároveň své dočasné obyvatele chrání před ne vždy příjemnou společností dalších návštěvníků).

Žalina je skvělým výchozím bodem pro šnorchlování a pozorování podmořského života, protože členité skály kolem ní poskytují útočiště pro mnoho ryb, hvězdic, ježků a podobné mořské havěti. Když budete mít štěstí, uvidíte i malou chobotničku. Maska a šnorchl jsou tedy povinnou výbavou! Havěti se bát nemusíte, nejnebezpečnějším tvorem je mořský ježek (takže na ježky nešlapejte ani nesahejte, mají velmi jemné a křehké trny – účinek se dá srovnat se skelnou vatou), medůzy ani jiné žahavé potvory zde nežijí.

Na Žalinu je vhodné mít boty do vody nejen kvůli ježkům (ti u vstupu do moře nejsou), ale protože naše zhýčkaná chodidla se ne vždy dokáží spřátelit s oblázkovým podložím.


Menu webu

(rozbalovací menu naleznete pod linkem “Česky” v hlavní nabídce jazykových mutací v záhlaví stránky)