Przydatne informacje

Czego u nas nie brakuje?

Spokoju. Tym najważniejszym, co przyciąga do nas letników jest cisza i spokój. W naszej małej wiosce nie ma ani nocnych klubów, ani przepełnionych plaży. Na plaży miejskiej jest kameralna kawiarenka, a naprzeciw niej, jedyna w naszej miejscowości, restauracja.

Czego nie możemy zaoferować?

W Kanicy nie ma zorganizowanego życia nocnego. Tutaj nie poimprezujecie. Jeśli więc chcecie spędzić urlop w miejscu, w którym znajdziecie miejsca z programami animacyjnymi dla dorosłych i dzieci, dyskoteki, nocne bary i kluby – to niestety jesteście pod złym adresem.

Gdzie można zrobić zakupy?

W Kanicy nie ma żadnego sklepu. Codziennie rano między 7:30 a 9:30 przyjeżdża do Kanicy kilka „sklepów na kółkach”. Dzięki handlowi obwoźnemu można kupić pieczywo, produkty mleczne, owoce, warzywa i świeże ryby. Asortyment towarów w tych sklepach jest różnorodny, a w odróżnieniu od miejskich supermarketów – znajdziecie w nich zawsze świeże produkty regionalne.
Osoby preferujące zakupy w tradycyjnych sklepach będą musiały wybrać się do Dvornicy (po dojechaniu do kapliczki należy skręcić w prawo).

Morze, nasze morze…

Adriatyk jest morzem ciepłym. W lecie temperatura wody przy powierzchni osiąga nawet 23 – 27 °C. Najcieplejsze jest w sierpniu, ale nawet późną jesienią nie zmarzną Państwo kąpiąc się w nim.

Adriatyk jest morzem słonym. Zawartość soli w wodzie wynosi około 38 promili, tj. 38 g w 1 litrze wody. Ze względu na tak wysoką zawartość soli (np. w Bałtyku soli jest tylko 7 – 8 promili) jest adriatycka woda morska bardzo przeźroczysta, a wapienne dno powoduje, że morze w okolicy Kanicy jest jasno turkusowe. W okolicy naszej wioski nie ma żadnych zakładów przemysłowych, a rolnictwo ogranicza się do uprawy oliwek (których się nie nawozi i właściwie nie podlewa) – jest morze w okolicy Kanicy szczególnie czyste.


Jeśli chcecie Państwo wysłać z Kanicy pocztówkę do domu – proponujemy w tym celu skorzystać z aplikacji Poczty Polskiej:


Menu strony

(menu podręczne znajduje się pod linkiem “Polski” w głównym menu językowym w nagłówku strony)